Sultanım

Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

• Merhaba sultan papagani aldim kafesinde daha once cennet papagani yasiyordu 2 aylik bir sultan papagani buyuk ihtimalle erkek dediler pek fazla hareket etmiyor ve tepki vermiyor sadece bakiyor ne zaman alisir bana
    Sultanım
    Sultanım
    Alışma süresi kuşun kişiliği ve alışkanlığı ile alakalı (mesela büyük bir üretimhaneden gelip tek kalan kuş). Gerekli ilgiyi gösterdiğiniz zaman hızlı alışır ama genelleme yapmam doğru olmaz. İlk birkaç günde alışan kuş da var, alışması 1 ay süren de var.

Bir konu açıp kuşunuzun net birkaç fotoğrafını eklerseniz yaş tahmininde bulunabilirim isterseniz.
    • Beğen
    Tepkiler: Şaban
    X
    xenon
    Hocam konu acip sizi etiketledim
    X
    xenon
    Merhabalar 8 aylık erkek sultan papaganim var sürekli kaşınıyor kanatin altında tüy yok kan gibi görünüyor normal mi acil dönüş yapabilir misiniz
    Nur hanım merhabalar.
    5.5 yaşında erkek bir sultan papağanım var.
    1 hafta önce bir dişi aldık.
    Yalnız şu son 2 gündür halsizlik,kafes altında uyumalar, kabartma ve sürekli uykulu bir halde.
    İştah durumu normal gibi.
    Göğüs kısmına dokunduğumda bir sivrilme hissediyorum.
    Zayıflama da hissettiriyor.
    Kendisi sürekli ağzımın dibine giriyor, sıcak bir yer arıyormuş gibi.
    Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz lütfen?
    C
    cagataykandemir
    Dışkısı hafif ishal gibi yeşil ve beyaz renkte.
    Sultanım
    Sultanım
    Merhabalar, geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. Kuşunuzun ve yaptığı dışkıların fotoğrafını da eklediğiniz bir konu açabilir misiniz?
    C
    cagataykandemir
    Açtım, bakabilirseniz sevinirim.
    Yardımcı olun lütfen daha öncede yardımcı olmuştunuz umarım hemen görürsünüz sultan papağanım iki kere kustu biri sulu gibiydi hemen ardından yem yedi biraz ve tekrar kustu şuan kusmaya çalışıyor gibi hali var ne yapmam lazım
    Sultanım
    Sultanım
    Kuşunuzun şu anki durumu nedir? Yakın zamanda farklı bir besin, ev bitkisi gibi bir şey yedi mi? Kursağını kontrol ettiğinizde elinize farklı bir şey geliyor mu?
    C
    Cansu kara
    Kuşum biraz dengesizdir bazen duvar dibindeki kirecleri kemiriyor kabloları o gün kustugunda fark ettim bir kaç saat önce masa üstünde boyalı bir bitki süslemesi vardı onu kemiriyordu sonra kustu ertesi gün yine ona gitti aynı kusar gibi olunca kaldirdim şimdi arada bir öyle yapıyor anlamadım kusması yok kuş kumu veriyorum iyi görünüyor
    Merhaba şeker planör hakkındaki yazılarınızı okudum. Gayet aydınlatıcı olmuş. Çok sevimli ve sevgi delisi canlılar, ama bulamıyorum. bu konuda yardımcı olabilme ihtimaliniz var mı?
    Sultanım
    Sultanım
    Merhaba, dediklerimiz için teşekkür ederim. Benim de çok sevdiğim bir canlı şeker planörleri. Sahiplendirme yapan bir iki kişi biliyordum ama numaraları silindi bende. Facebookta egzotik hayvan guruplarında veyahut WhatsApp'taki gruplardan sahiplendirme yapan kişilere ulaşabilirsiniz.
    C
    Cansu kara
    Benim 4 aylık erkek sultan papağanım var Sizden almak istediğim bilgi su kuşum için hangi vitamini hani ilaçları kullanmam gerektiğini hiç bilmiyorum bir kaç kişi önerdi bana işte Multi vitamin versele Laga diye ama internette bakınca binbir çeşit şey çıkıyor hangisi olduğunu anlamıyorum
    Sultanım
    Sultanım
    Merhabalar, sorunuz çok doğru bir soru gerçekten çünkü dediğiniz gibi binbir çeşit ürün var. Ama aklında bu soru olan forumun diğer üyelerinin de cevaba ulaşabilmesi için bu sorunuzu konu açarak sorabilir misiniz 🙂
    • Beğen
    Tepkiler: BZC
    Merhaba 2 aylık sultan papagini aldım 1 ay olmadı daha alalı ama ishali var geldiğinde de böyleydi ama durgun değildi şuan biraz durgun uyumak istiyor sürekli yemesinde bir sorun yok ama yemden farklı birşey yemiyor .
    M
    Mangopapaganim
    Etrafımda kuşlarla ilgilenen bir veteriner yok bayram bayram veteriner aradım ama bulamadım hiçbiri kuşlara bakmıyor aynı sıkıntıyı kanaryam dada yaşamıştım kendi imkanlarimla toparlamistim onu ama papaganla alakalı pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim .
    Sultanım
    Sultanım
    Merhabalar, ishal olması kuş yeni olduğu için normal sayılabilir. Yani hemen endişelenmemek bence daha doğru olur. Kuşunuzu ve yaptığı dışkılarina ait fotoğrafı bir konu açarak paylaşırsanız daha net birşeyler söylemem mümkün olur. Ayrıca konuda kullandığınız yemin (ve varsa kullandığınız takviyelerin) markasını da paylaşırsanız güzel olur.
    Kusumuzu alalı 1 hafta oldu bize 8 aylık olduğu söylendi tüyleri çok seyrek ve yikadigimizda derisi gorunuyordu sebebi nedir sizce
    Sultanım
    Sultanım
    Merhaba iyi günler, bazı zamanlar forum ile fazla ilgilenemiyorum. Sizin mesajınıza ve açtığınız konuya bakma fırsatım yeni oldu. Kuşunuzun şu anki durumunu merak ettim, yeni bir konu açarak veya eski konunuzda kuşun son durumundan bahsederseniz çok sevinirim. İnşAllah tüyünce sağlıklı ömrü olur kuşunuzun 🙂🤲
    Öncelikle merhaba sultan papağanımın iştahı yok sabahtan beri uçamıyor çok fazla normalde havada 5 kere dolaşan kuş bu zamana kadar hiç yere konmamasına rağmen yere konuyor ve soğuk sütlacın içine girdi sonra yıkadık kuruladık ama hala çok fazla uçamıyor ishal ve hala iştahı yok ne yapmalıyım?
    Sultanım
    Sultanım
    Çok geçmiş olsun :(

Bir konu açıp kuşunuzun bir videosunu ve en son yapacağı dışkı fotoğrafını eklerseniz net birşeyler söyleyebilirim. Sütlaca girip yıkanma durumu ne zaman yaşandı?
    Merhaba size birşey sormak istiyorum erkek muhabbet kuşum dişi muhabbet kuşu gibi poposunu sallıyor ve hızlı nefes alıyor sebebi nedir? Ve ne yapmalıyım?
    Sultanım
    Sultanım
    Merhabalar
    Dişi kuş gibi sallama olabilecek bir durum. Bazen dişiler erkeklerin çiftleşme haraketlerini, bazen erkekler dişilerin haraketlerini sergileyebilir.

Ama hızlı nefes alması bir problemden kaynaklı olabilir. Ayrıca birçok farklı nedenden de olabilir. Bunun için konu açarsanız ve kuşunuzun bir videosunu ekleyebilirseniz nedenini belki tahmin edebilirim.
    E
    EyupAKC
    Konuya bakabilirsiniz acaba :)
    Nurcum özel mesaj kısmını bir türlü bulamıyorum önceki mesajlaşmalarımız da yok zarf olan butonu tıklayınca?
    Sultanım
    Sultanım
    Kusura bakmayın mesajınıza geç dönüş yapıyorum :).
    Münasebetsiz konuşmalar, rahatsız eden kişiler, satış ve reklam yapmaya çalışanlardan dolayı o kısım iptal edildi ne yazık ki. Eğer yardım edebileceğim bir konuysa yardımcı olmak isterim.
    K
    Köfteninannesi
    Link atmak yasak olduğu için birine özelden link göndermek istemiştim canım :)
    • Beğen
    Tepkiler: Kuzey
    Sultan hanım merhaba,
    Kusura bakmayın, umarım kişisel önerim size rahatsızlık vermemiştir. Bundan çok rahatsızlık duyarım, amacımın yargılamak olduğu hissine sebep olmak istemem. Sadece şahsi görüşümü ekledim ve hala kendi şartlarınızda bakmak istiyorsanız, yine de yardum etmeye devam etmekten mutlu olurum.
    Sultanım
    Sultanım
    Bu arada ismim Nur, Sultan'ı takma isim olarak kullanıyorum 🙂.
    • Beğen
    Tepkiler: KCG
    K
    KCG
    Çok memnun oldum Nur Hanım, tavşanlara ilginiz ve bilinçli yuva vermeye isteğinizi de çok takdir ediyorum. 😊
    K
    KCG
    Nur Hanım, ayrıca bana istediğiniz zaman özel mesaj atarak da ulaşabilirsiniz. Hiç çekinmeyin, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. 😊
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…
  • Yükleniyor…