Muhabbet Kuşum Astım Oldu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba önceden de konu açmıştım ama neyi olduğunu anlayamamıştım kuşumun devam ediyor bu sesleri ve detaylıca araştırınca astım olduğunu gördüm. İlimizde kanatlılar ile ilgilenen veteriner yok o yüzden petshopa gittim ama gittiğim gün asıl petshop sahipleri orda olmadığı için öğrenemedim. Hafta içi de okulum olduğu için çıkamıyorum.. bilgisi olan varsa yardım edebilir mi? Sesi sürekli olarak çıkarmıyor. Uçtuğu zaman baya artıyor. Normal bir şekilde kafesinde, omzumda veya masada falan dururken de çıkartıyor. Kedimi görünce de yapıyor arada bir kedim saldırmamasına rağmen ama stres oluyor herhalde diye görüştürmüyorum artık:(. Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• VID_20240420_124620.mp4
    31.9 MB
  • VID_20240418_233016~3.mp4
    21.6 MB

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Öncelikle petshoplar kuşlarda anlamaz, yanlış yönlendirirler. Bu yüzden bir ilaç vs tavsiye edilirse bile pek itimat etmeyin.

Bir mutfak tartısı ile kaç gr olduğunu ölebilir misiniz. Kafes çevresinde parfüm, oda kokusu, sigara dumanı gibi solunum yoluns zarar verecek etkenler oluyor mu? Genel olarak beslenmesinde bahseder misiniz, yem dışında neler veriyorsunuz?

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Öncelikle petshoplar kuşlarda anlamaz, yanlış yönlendirirler. Bu yüzden bir ilaç vs tavsiye edilirse bile pek itimat etmeyin.

Bir mutfak tartısı ile kaç gr olduğunu ölebilir misiniz. Kafes çevresinde parfüm, oda kokusu, sigara dumanı gibi solunum yoluns zarar verecek etkenler oluyor mu? Genel olarak beslenmesinde bahseder misiniz, yem dışında neler veriyorsunuz?
Özellikle odamda parfüm sıkmamaya dikkat ederim, balkona gidip orada sıkarım. Yem dışında arada bir daldarı, salatalık ve marul yiyor. Kahvaltılarda bizimle olduğu zaman her şeyden az az tırtıklanıyor. Şuan bi ilaca başladım 1 gün ilaç 2 gün normalsu şeklinde kullanıyorum ilacın olduğu gün iyi sonraki günler kusmaya başlıyor.(zolax) İştahı hiç yok yem yer yemez kusuyor ve surekli uyuma halinde .eger yem yemezse de tükürük gibi kusuyor ve her yerine bulastiriyor.

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Özellikle odamda parfüm sıkmamaya dikkat ederim, balkona gidip orada sıkarım. Yem dışında arada bir daldarı, salatalık ve marul yiyor. Kahvaltılarda bizimle olduğu zaman her şeyden az az tırtıklanıyor. Şuan bi ilaca başladım 1 gün ilaç 2 gün normalsu şeklinde kullanıyorum ilacın olduğu gün iyi sonraki günler kusmaya başlıyor.(zolax) İştahı hiç yok yem yer yemez kusuyor ve surekli uyuma halinde .eger yem yemezse de tükürük gibi kusuyor ve her yerine bulastiriyor.
Beslenme biraz yetersiz ama buna sonra değinirim. İlacı kim tavsiye etti size, mantar enfeksiyonları için kullanılan bir ilaç ve kuşunuzdaki sorun bu mu bilemezsiniz (ki bu solunumla ilgili sıkıntının mantardan kaynaklandığını düşünmüyorum). Bu kusma durumu ilaçtan sonra mı başladı?

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Beslenme biraz yetersiz ama buna sonra değinirim. İlacı kim tavsiye etti size, mantar enfeksiyonları için kullanılan bir ilaç ve kuşunuzdaki sorun bu mu bilemezsiniz (ki bu solunumla ilgili sıkıntının mantardan kaynaklandığını düşünmüyorum). Bu kusma durumu ilaçtan sonra mı başladı?
Önceki kuşumda da aynısını yaşamıştık kursak mantarı kusma hareketleri başladıktan sonra ilaca geçtik şu an Çok halsiz tüylerini Normalde elletmeyen kuşum Avcumun içine girmek istiyor Sürekli ne yapmam lazım acil bir şekilde yapabileceğim ne var?
Size bunu Yazarken elimi telefona koydum üzerinden çektim elime doğru yanaşıyor Avucumu üzerine koymamı istiyor biraz hareket ettirmeye çalıştım Yine daldarı maruul verdim almadı yemedi ne kadar zamandır bir şey yemiyor bilmiyorum

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Hangi şehirdesiniz acaba? Şuan bir veterinerin görmesi en doğru şey, belki bir klinik veya hastane önerebilirim.