Muhabbet Kuşu Ayakta Sorun

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

smilingangel

Hayvansever
Kus Dostu
Katılım
16 Ağu 2023
Mesajlar
21
Tepkime puanı
6
Puanları
3
Konum
Balikesir
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce muhabbet kuşum uçup yanıma geldi sağ ayağı havadaydi, aksama kadar bekledim belki incindi diye akşam veterinere götürdük elle muayene etti tüm israrima rağmen röntgen çekmedi,caffur pomad diye bi krem verdi gönderdi,kuşum ayağını yere basarken eklem yeri ve ayak arasındaki kısmı yaklaşık 30 derecelik açıyla tutması gerekirken yere komple temas halinde tutuyor,sadece eklemde şişlik devam ve yürürken aksama mevcut,yeme içme sorun yok ,bugün tesadüfen izmirde bulunan egzotik kuşlarla ilgilenen bir veterinere sordum röntgen istedi gönderdim kırık ve çatlaklar var dedi,Allah aşkına kuşlardan anlayan bir kimse yok mu aranızda oğluma bir turlu teşhis koyulmuyor biri sorun yok devam derken diğeri kırık ve çatlak görüyorum diyor,fotolari ekliyorum
20231112_164607.jpg
 

ElliYedi

Hayvansever
Kus Dostu
Katılım
28 Tem 2022
Mesajlar
21
Tepkime puanı
8
Puanları
3
Konum
Sinop
Kırık ve çatlak var diyorsa neden tedavi uygulamadılar. Kuşlarda kaynama oluyor mu bilmiyorum ancak veteriner hekim yardımcı olmuyorsa kendiniz çözüm bulun. Ayağını düz tutacak şekilde sert bir malzemeyle ayağını kesmeyecek ip veya bantla sarın bari düz tutsun kaynayana kadar.
 

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
971
Çözümler
26
Tepkime puanı
508
Puanları
93
Yaş
18
Konum
İstanbul
İzmir'de iki üç tane egzotik hayvan kliniği var, ikinci sorduğunuz yer muhtemelen böyle bir yer ve röntgene bakıp yaptığı yorum da doğrudur. Bu durumda bir veteriner kliniğine gidip durumu anlatarak ilgilenip ilgilenmediklerini sorun (krem vs verip gönderilecek bir durum değil, eğerki kemik kaynadıysa ameliyat gerekir).
 
  • Beğen
Tepkiler: BZC

Benzer konular