Muhabbet Kuşlarının Yaz Mevsiminde Banyo Yapmasını Sağlayın

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,933
Puanları
113
Konum
Türkiye
Merhaba değerli hayvansever dostlar, yaz mevsimi herkesi fena yakıyor. Yaşadığım şehir de her ne kadar yaz yok desem de bu hafta çok fena sıcaklar gelmeye başladı, ne evlerde ne dışarıda duruluyor açıkçası.

Yaşadığım şehir Kayseri, klima taktıracak pek bir hava olmuyor açıkçası, burada çok sıcak havalar en fazla 1 ay olur desem yeridir. Onun haricinde akşamları dahi üzerinize birşeyler alarak oturursunuz. Gündüzleri bu sıcaklarda bizler pert durumda oluyorken peki ya sokaktaki hayvanlar? Evimizde olan dostlarımız ve muhabbet kuşumuz?

Muhabbet kuşları sıcaktan çok fazla nefret eder desem yeridir, haliyle tüylü hayvanlar ve sıcak bir yerde kalmaları onları yeterince berbat bir hâle sokuyor desem yeridir. Ben günlük olarak dışarı çıkartıyorum, banyosu var onun içine girer ve her gün banyosunu yapar, bir şekilde rahatlar. Ama kafes içerisinden çıkartmıyorsanız bu ciddi anlamda sıkıntı olabilir.

Eğer bulunduğunuz şehir çok sıcak ise (Türkiye'nin geneli sıcak oluyor yaz mevsiminde), dışarı çıkartmıyorsanız muhabbet kuşunuzu kesinlikle bir banyo ekleyin derim kafese, muhabbet kuşunuz kendine gelir ve rahat bir nefes alır.
 

Ekin

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Ocak 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Konum
İzmir
Bildiğim kadarıyla vücut sıcaklıkları yüksek olduğu için özellikle yazın dengelemeye ihtiyaç duyuyorlar.
 

Benzer konular