Kediye evde iğne yapmak

tahaklm

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
30 Ağu 2019
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
Afyonkarahisar
Merhabalar kedim 3 aylık. Kanlı ishal sonucu veterinere götürdüm ve 2 tane ilaç verdi birini deri altına birini ağızdan verecek şekilde 3-4 gün tedavi süreci dedi. Ben evde yaptım iğneleri fakat doğru olup olmadığından şüpheliyim. İlacı enjekte ettikten sonra tüyleri ıslandı ilaç aktı. Acaba ilaç olduğu gibi telef mi oluyor 3 gündür anlamadım. Sadece ilk gün veterinerin yaptığı ve benim 2. gün yaptığım iğnede akıntı olmadı. Bu yüzden iyileşmemiş olabilir mi?
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,933
Puanları
113
Konum
Türkiye
@tahaklm, merhabalar aslında bunu insanlara yapılan iğne gibi düşünün. Allah korusun yanlış bir işlemde kedinizi sakat edebilir veya ölümüne sebep olabilirsiniz. Size tavsiyem kesinlikle kedinizi veteriner hekiminize götürmeniz, uzman kişilerin iğne, bakım ve tedavisi her daim çok daha iyi sonuçlar doğrurur.

Çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zaman içerisinde atlatırsınız hastalığı.
 

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
9 Haz 2019
Mesajlar
78
Tepkime puanı
39
Puanları
18
Yaş
24
Konum
Antalya
Eğer tıp alanında yeterli bilginiz yoksa bu işlemi kendiniz yapmanız hayvanın sağlığı için çok riskli. Kendiniz iğne yapmak bir yana, veterinere götürmeden birilerinin önerdiği ilaçları bile vermeyin sakın. Aksi taktirde bunun sonuçları ciddi olabilir.
 

Benzer konular