Kedimin Sırtında Büyük Misket Büyüklüğünde Şişlik !!! Lütfen Acil Yardım

baborotti

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar bu yazıyı yazmadan 1 hafta önce kedimde sürekli tıkanma öksürür gibi bir şikayet vardı ama ayda 2-3 kere oluyordu son zamanlarda sıklaştı ve istanbulda fatih veterinere götürdüm. röntgen çekildi hemogram kan tahlilleri yapıldı ve alerjik bir durum olduğu söylendi. daha öncelerden tüy atamadığı için olduğu söylenmişti. Kan tahlillerinden sonra Alerji için bir aşı enjekte ettiler. ne olduğunu sorduğum halde söylemediler ve 300 tl ödedim aşı için. bugün gidip öğreneceğim aşının adını. Sonrasından 4 gün önce sırt kısmındabüyük misket tarzı bir şişlik olduğunu fark ettim ve götürdüm hemen patoloji dendi tümör dedi ameliyat dendi. Lütfen konuyla alakalı bilgisi olan tecrübesi olan var mıdır ? Çok can sıkıcı bir durum kedim henüz 1.5 yaşında mavi rus kedisi. sokakta buldum sahibi yok ve belediye kısırlaştırmış. kan tahlillerini başka hekime gösterdiğimde bağışlığı çok düşük ciddi sıkıntı dendi ve röntgen sonucunda kalp etrafında beyazlıklar olduğu ve iyi bir şey olmadığı söylendi. Hangi hekime gitsem sanki para tuzağı gibi geliyor artık ne yapacağımı şaşırdım. Ve iğnenin vurulduğu yerde değil şişlik. deri altındada değil yani iğne sonrası oluşan şişlik gibi bir şişlik değil

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bende de mavi rus kedisi var, kedi cidden rus ruleti gibi sürekli bir rahatsızlık problem. ama evlat işte.

öncelikle veteriner değiştirmenizi tavsiye ediyorum. google yorumlarına bakarak gidin mutlaka. Normal Kan tahlillerinde alerji tespiti yapılamıyor; detaylı test için gitmesi lazım o da uzun sürede ve maliyetli oluyor (izmir'de böyle) ; bence veteriner kendınce alerji yorumu yapıp bunu söylemiş.

Alerjik bir durum oldugunu bir şekilde netleştirse de netleştirmese de ilk önereceği şey alerjik mama denemeniz olmalı. bizim mavi rus kedisinde de tüy dökülme yolma olayı var; ilk önerdiği şey alerjik mama idi. size de tavsiye ederim. hemen öyle aşı vs. yapan yerlere güvenmeyin, para tuzağı.

sırttaki şişliğe gelince; o şişlik illa aşının oldugu yerde olmuyor. ödem birikinti yanlarında ve uzak bölgelerinde de olabiliyor. ismini hatırlamıyorum bir krem ile masaj yaparak birkac günde iniyor.

açıkçası veterinerin aklına ilk tümör vs. gelmesi cidden anlamsız geldi.