Kedim Ayağının Üstüne Basamıyor.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

bestec12

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
29 Tem 2023
Mesajlar
6
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
Kıbrıs
Benim kedimin garip bir sıkıntısı var. Annesi henüz 2 günlükken terkedip gidince ben de o günden beri bakıyorum. 2 aylık oldu ama doğduğu zamandan beri bacağının birinde anlamadığım bir sorun var. Koşuyor zıplıyor oynuyor hatta taklalar atıyor ama otururken, sabit dururken ön sağ ayağını hep havada tutuyor. Veteriner sinirsel bir sorunu var dedi ve kaslarını güçlendirmek için vitamin gibi bir şey verdi. Düzenli olarak alıyor ama bazen kafasının da durup dururken titrediğini görüyorum. Bu akşam da aniden ateşlendi ve normalde üzerine basıp koşup oynadığı sağ patisine basamaz oldu. Topallayarak yürüyor. Nesi var çözemedim ve korkuyorum. Veteriner bu sorunu anne sütü içmemesine bağlamıştı ama başka bir durumu olmasından korkuyorum. Neyseki elimde ateş düşürücü hap vardı acil durumlar için almıştım. Hapını içti şu an daha iyi ama patisi halen aynı durumda. Bu durumu yaşayan bilen birisi var mı? Patisini havada tutmasının ve bazen titremeler yaşamasının sebebi ne olabilir?
 

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Katılım
29 Haz 2022
Mesajlar
370
Çözümler
8
Tepkime puanı
140
Puanları
43
Konum
İstanbul
Öncelikle geçmiş olsun. Farklı bir veteriner hekime de göstermeni öneririm. Bir fotoğraf atma şansınız var mı? Kaslarını güçlendirmek için fizik tedavi ve egzersiz yapılabilir. Sinirsel sorunlar da aynı şekilde çözülebilir. Ateş belki farklı durumdan çıkmış olabilir ikisi aynı durumdan kaynaklanmıyor olabilir. Ancak fiziksel muayene şart gibi duruyor, belki bir yarası vs olabilir.
 

BOBO

hayvanlar.net
Meraklı Üye
Egzotik Dostu
Katılım
14 Ara 2022
Mesajlar
54
Çözümler
1
Tepkime puanı
19
Puanları
8
Konum
Uzay
Bu durum gerçekten endişe verici görünüyor ve veterinerin önerileri doğrultusunda devam etmek en iyisi olacaktır. Veterinerin sinirsel bir sorunu olduğunu düşünmesi, sorunun karmaşık olabileceğini gösteriyor. Ancak, sinirsel sorunların çeşitli nedenleri olabilir ve bir veterinerin sağlayacağı uzmanlık ve teşhis gerekecektir.

Kedinizin bacağını havada tutması ve titremesi, sinirsel bir sorunun belirtisi olabilir. Ancak, bu belirtiler çok çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir, bu nedenle bir veteriner tarafından daha fazla inceleme yapılmalıdır. Ayrıca, ateşlenme ve patisine basamama gibi yeni belirtiler, ciddi bir sağlık sorununun işareti olabilir ve hemen bir veteriner müdahalesi gerekebilir. Ateş düşürücü hap, geçici bir çözüm olabilir, ancak kedinizin temel sorununu çözmez.
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,847
Çözümler
26
Tepkime puanı
971
Puanları
113
Konum
İzmir
Şu an oldugum kendi durumum aklıma geldi.

Bacagımda oluşan bir kas / sinir problemi nedeniyle hareket ederken herhangi bir problem yaşamıyorum ancak sabit durdugumda rahatsız ettiği için ayağımı değişik pozisyonlarda tutuyorum.

bence böyle bir durum da olabilir.
 

bestec12

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
29 Tem 2023
Mesajlar
6
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Konum
Kıbrıs
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Veteriner hekimimiz denge kaybı ve ateşe enfeksiyonun sebep olduğunu söyledi. Hatta bir anda denge bozukluğu, başta eğilme vs gibi sorunların enfeksiyonun başlıca göstergeleri olduğunu söyledi.Gereken tedaviyi uyguladık gerçekten de tüm sorunlar ortadan kalktı. Şu an bir denge sorunumuz yok titreme ve ayağını havaya kaldırma davranışını da belli bir süredir yapmıyor. Vitamin takviyesine devam ediyorum. Umarım bu şekilde devam ederiz. Tekrar koşuyor, zıplıyor, oynuyor. Şu an her şey yolunda.
 
  • Love
Tepkiler: BZC

Benzer konular