Bir Türlü Geçmeyen Kedi Mantarı

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedim Çimende Ocak ayından beri mantarla uğraşıyoruz. 5 veteriner gezdik hepsinde farklı farklı şeyler yapıldı. İlk gittiğimiz veteriner mantar olduğunu bile anlamadı 2. Gittiğimiz veterinerde 2 doz mantar aşısı yapıldı ve sonra da maalesef 2 kez kortizon yapıldı. Tabii biz kortizonun faydasından çok zararının olduğunu bilmiyorduk sonradan hangi veteriner hekim duyduysa ne yapmış bu adam dediler:( sonraki gittiğimiz veteriner dokusundan bı parca almaliyiz sonra onu labaratuvara gondermeliyiz çok uzun işler anlattı. Sonraki gittiğimiz veterinerde ekosinle yıkandı ama 1 tableti 4e bölerek yıkadık, unique nin ilaçlı mamasını verdi ama kedim hiç yemedi sonraki veteriner zaten çok tatsizdir bu mama dedi. Diğer veterinere internetten danistik funit kullanmaya başladık tam iyileşti gibi oldu 1 hafta sonra falan tekrarladı. En son gittiğimiz vet.de ekosinin homojen bi ilaç olmadığını ve bölmemek gerektiğini söyledi 2 sefer 1er tabletle yıkadık ve fotosunu eklediğim spreyi verdi ama sprey yakiyoe. Bu veteriner kendi yaptığı bi ilaçla kedimin kulak uyuzunu da tekte geçirmişti o yüzden en güvendiğim de bu aslında.. kedimin sürekli farklı farklı yerlerinde görüyorum. Dün bi videonun yorumunda kedimin mantar olduğunu sanarken akıllı bi veteriner lösemi olduğunu fark etti gibi.. Isparta'da yaşıyorum ve gerçekten tam olarak bilip güvendiğim bi vet de yok. Başından geçen varsa yardımcı olabilir mi( en son bi yerde farmisol sprey kullandım geçti diye gördüm onu da kullanayım mi?) fotosunu koyduğum da sadece bir yeri

Ekli dosyalar

• 17200843094076786781181046759407.jpg
    17200843094076786781181046759407.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 9
  • 17200843494842417729598331472178.jpg
    17200843494842417729598331472178.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba; bizim kedimizde de bölgesel dökülme var önce mantar denildi sonra fark ettik ki ısırarak koparıyor o bölgeleri.

iyice açıldı ancak böyle bir kırmızılık yok, direk yoluk.

ne yazık ki konu kedi olunca her tuşa basıp bölüm geçmeye çalışıyor veterinerler. Bize de mantar tedavisi, alerjen maması, dezenfektan sprey gibi önerilerde bulundular biz sadece spreyi yaptık. ısırıp koparmayı kesmediği için böyle oldugun karar getirdik.

açıkçası donanımlı bir veteriner kliniğine gidip elise idi sanırım lösemi testi, mantar testi ve alerjen testi yaptırmanız tek defada daha uygun fiyata gelecektir. farklı farklı yerlere gittikce gereksiz yere masraf oluşuyor.3

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
merhaba; bizim kedimizde de bölgesel dökülme var önce mantar denildi sonra fark ettik ki ısırarak koparıyor o bölgeleri.

iyice açıldı ancak böyle bir kırmızılık yok, direk yoluk.

ne yazık ki konu kedi olunca her tuşa basıp bölüm geçmeye çalışıyor veterinerler. Bize de mantar tedavisi, alerjen maması, dezenfektan sprey gibi önerilerde bulundular biz sadece spreyi yaptık. ısırıp koparmayı kesmediği için böyle oldugun karar getirdik.

açıkçası donanımlı bir veteriner kliniğine gidip elise idi sanırım lösemi testi, mantar testi ve alerjen testi yaptırmanız tek defada daha uygun fiyata gelecektir. farklı farklı yerlere gittikce gereksiz yere masraf oluşuyor.3
Dediğiniz gibi bir veteriner bulabilsem direkt gidecegim ama bulamiyorum da... Bu attığım fısfısa birkaç gün daha devam edeceğim Allah korusun geçmezse yine dediğiniz testleri yaptırayım.. bir iki bölgesi aşağıda eklediğim fotoğraf gibi oldu bu iyileşiyor anlamına mı geliyor acaba?

Ekli dosyalar

• IMG-20240704-WA0013.jpg
    IMG-20240704-WA0013.jpg
    392.5 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG-20240704-WA0015.jpg
    IMG-20240704-WA0015.jpg
    653 KB · Görüntüleme: 7

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
evet testleri bulması da zor; alerjen testi için izmirde bile yurtdışı diyen yerler var.

açıkçası ne yalan söyleyeyim kendimi bile bu kadar detaylı incelemiyorum ; bana bir problem yok gibi geldi s u an . mevsim geçişinden dolayı bile kendi kendine yapmıs olabilir.

çok geçmiş olsun.

Bbeyzaa

Hayvansever
Kemirgen Dostu
evet testleri bulması da zor; alerjen testi için izmirde bile yurtdışı diyen yerler var.

açıkçası ne yalan söyleyeyim kendimi bile bu kadar detaylı incelemiyorum ; bana bir problem yok gibi geldi s u an . mevsim geçişinden dolayı bile kendi kendine yapmıs olabilir.

çok geçmiş olsun.
Size fotosunu attigim kisimlar geçmeye başlayan kısımlar sanırım. Bir de 2 gecedir kusuyormuş tam sabah namazı zamanlarında. Fısfısı yalatmamaya çalışıyoruz hemen boyunluk takiyoruz ama illa ki yaliyo ondan dolayi mi kusuyordur ki acaba... Suanki hallerini koydum ki bu sadece bir yeri...

Ekli dosyalar

• IMG-20240704-WA0007.jpg
    IMG-20240704-WA0007.jpg
    226.3 KB · Görüntüleme: 8