Sevda Papağanım Kendini Yoluyor

eyllchan

Hayvansever
Kus Dostu
sevda papağanım ayda 2 3 kez kendi tüylerini yoluyor yolduğu tüylerin çıktığı yerleri de hep kanatıyor. yaklaşık 1 senedir bizimle bit ve pire sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü mayıs gibi yapmaya başladı bunları. kendisi 1 buçuk yaşında erkek bi kuş, sizce dişi istiyor olabilir mi? Izmirde guvenilir kuş veterineri çok fazla yok o yüzden bu platforma güveniyorum. kuşumun kanayan yerlerinin fotoğrafını da atabilirim. Yardım ederseniz çok sevinirim napacağımı bilmiyorum artık.

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Merhabalar, kuşunuzun birkaç fotoğrafını ekler misiniz. Ayrıca yem dışında ne yiyiyor kısaca bahsedebilir misiniz. Parazit olma ihtimali her zaman olabilir, özellikle kanat altı ve boyun çevresini yoluyorsa bundan kaynaklanabilir.

İzmir egzotik hayvan veterinerlerinin en fazla olduğu şehir aslında. Ayrıca veterinerlik fakültesi de var, orası da bakar.

eyllchan

Hayvansever
Kus Dostu
merhaba yem disinda ayda 1 2 kere dal dari yiyor bazen de yediklerimizden ikram ediyoruz ona

Ekli dosyalar

• 20240814_133057.jpg
    20240814_133057.jpg
    644.7 KB · Görüntüleme: 5
  • 20240814_133422.jpg
    20240814_133422.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 5

Selçuk YÜKSEL

Hayvansever
Kus Dostu
Kuşa neler veriyorsunuz diye sorulmuş cevap vermemişsiniz. Öncelikle cevap verin. Parazit olma ihtimali var özellikle de akar ihtimali. Vilmectin veya benzeri bir ense damlası alıp kuşun ensesine bir damla damlatın. Biraz ovun emsin derisi ilacı. 12 gün sonra tekrar yapacaksınız. Ayrıca Çinko içeren multi vitamin ve amino asit takviyesi yapın kuşa. Eğer kanattığı yerlerin enfeksiyon ihtimalini önlemek için. Eczaneden antibiyotik krem alın günde iki kez sürün.