Muhabbet Kuşum Mutsuz ?

zynppppp

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar 3 ay önce dısarda bulduğum 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum mutsuz gözüküyor 7 aylık erkek bir muhabbet kuşum vardı şimdi onunla beraber ayrı kafesteler gündüz saldığimda gozlemlemelerime göre kendi kuşum yemini ve oyuncaklarıni paylaşmiyor elimle ne zman bir şey uzatsam hemen gelip alıyor diğer kuşa vermiyor.Dısarda bulduvjm kuş Maalesefki çok çekingen ve olduğu yere ait hissetmiyor gibi elimden korkuyor ne yaptiysam elime alistiramadim elimle yem uzata uzata anca elimden yedirebildim hâla benden korkuyor Olduğu yeri ortamı sahiplenmesi,benimsemesi için beni sevmesi için ne yapmalıyım.
Sabırlı davranmaya çalışıyorum
Hergun elimi uzatıp kafesinden çıkarıyorum(ama çok aceleci hemen kaçma derdinde )
Hergun parmaklarımın ucundan yem ve başka yiyeceklerden uzatıyorum.
Hergun onlarla beraber balkonda oturuyoruz onlarla konuşuyorum.
Hergun ara ara onlarla gelip oyun oynuyorum

Ne yaptıysam kuşu tam olarak mutlu edemedim yerine yabancı gibi bu süreçte ne yapmalıyim bu normal mi

@Sultanım

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Merhabalar, öncelikle kuşun hem geçmişinin bilmiyor oluşunuz hem de dışarıdan gelmesi yani muhtemelen onun için ürkütücü bir tecrübe atlatmış olmasından dolayı uyum sağlaması zor olacaktır. Sizin de yaptığınız gibi hergün ve sabırla eğitime devam edin. Özellikle ortam loşken eğitim verirseniz iyi olur çünkü bu, kuşun size odaklanmasını sağlar. Güzel beslenmesini sağlayın, bağışıklığı güçlü olmalı.

zynppppp

Hayvansever
Kus Dostu
Tüy döneminde vitaminlerini ve düzenli olarak beslenmesine dikkat ediyorum ama dediğim gibi kuş kendini sanki eve ait hissetmiyor.Peki kendi kusuma en azından bir şey yapamaz mıyım oyuncaklarini ve yemini paylaşmayı ogretemez miyim çünkü ne zman diğer kuşu sevmeye kalksam,yandan bir şeyler vermek istesem dibimizde bitiyor izin vermiyor yakınlaşmama.Bu arada ikisini ayrı zamnlarda salmayı denedim ama benim kuşum dışarı saldığimda diğer kuşun kafesine konuyor ve çağırma sesiyle ötüp duruyor seviyor mu dövüyor mu anlamadım @Sultanım,

Sultanım

🇵🇸
Moderatör
Kus Dostu
Malesef kuşun huyunu değiştiremezsiniz. Bol bol oyuncak ve malzeme ayarlamaya çalışın. Farklı odalara salabilirsiniz. Veya tamamen sizin gözetiminiz altındayken aynı ortama dalın ve her ikisinin de oyalanabileceği farklı alanları olsun (oyun alanı gibi).