Kedime Garip Birşey Oldu.

musayev

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim ayağıma doğru zıpladı ve kediye birşey yapmadan ayağımı geri çektim (kediye fiziksel birşey yapmadım) 1-2 saniye sonra kedim "höğ-höğ" diye 7-8 kere bu sesi çıkardı sanki ağlıyormuş gibi, korkmuş gibi. Korktum ışığı açtım masaj falan yaptim kendine geldi su falan içti şuan gayet iyi

BOBO

hayvanlar.net
Meraklı Üye
Egzotik Dostu
Kedinizin yaşadığı bu durum, ani bir hareket sonucu oluşan bir stres tepkisi olabilir. Kediler bazen beklenmedik durumlarda korkabilir ve farklı sesler çıkararak tepkilerini gösterebilirler. Ancak, kedinizin durumu hızla düzeldiğine göre, ciddi bir sorun olmadığını varsayabiliriz.

Kedinizin etrafında ani hareketler yapmamaya özen gösterin. Kediler ani hareketlerden korkabilir ve bu tür tepkiler verebilirler.

Kedinizin oyun ve eğitimle enerjisini atmasına yardımcı olun. Bu, stresini azaltabilir ve ani tepkilerini minimize edebilir.

Eğer kedinizin bu tür tepkileri tekrarlarsa veya başka anormal davranışlar gösterirse, bir veterinere danışmak iyi bir fikir olabilir.

Kedinizin yaşam alanını rahat ve güvenli hale getirin. Sessiz ve sakin bir ortam, kedinizin stres seviyesini azaltabilir.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim ayağıma doğru zıpladı ve kediye birşey yapmadan ayağımı geri çektim (kediye fiziksel birşey yapmadım) 1-2 saniye sonra kedim "höğ-höğ" diye 7-8 kere bu sesi çıkardı sanki ağlıyormuş gibi, korkmuş gibi. Korktum ışığı açtım masaj falan yaptim kendine geldi su falan içti şuan gayet iyi

Panikle yediği boğazına gelmiştir; insanlarda da oluyor. ani korku panik durumlarında bulantı, öğürme vs.

geçmiş olsun :)