Kedimde Gingivit Var, Çaresini Bilen Var Mı

elifyilmzaz

Hayvansever
Kedi Dostu
merhaba
kedim 2.5 yaşında chincilla cinsi bi kız. sol üst dişinde bi kırmızılık farketmemle veterinere gittik gingivit dedi. 3 doz amoksisilin antibiyotiği vuruldu. yaklaşık 1 hafta oldu antibotikler olalı. bir ağız antiseptiği verdi birde oracure diye macun kıvamlı bir şey sürüyorum dişine. ilk kırmızılığı yok ama azalmıyor gibi geliyor. çok üzgünüm ve kötü hissediyorum.
az önce bağışıklık güçlendirici vetqom immune support, dentavedin ve crystali. hayvan için olanından aldım. başka çare bilen varsa lütfen yazsın. dişte kanama yok sallanma yok çektirmek istemiyorum anestezi almasın diye korkuyorum
fotoda en sol ilk hali en sağa doğru da bugün çektiğim foto. fotolar 1 hafta içinde çekildi

Ekli dosyalar

• IMG_5047.jpeg
    IMG_5047.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 4

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
tıbbi acıdan alakasını bilmiyorum ancak benim veterinerim kuru mama dışında gıdalara ara vermemi özellikle bu dönemde ıslak mama vermememi söyledi bu kızarıklar geçene kadar.

elifyilmzaz

Hayvansever
Kedi Dostu
tıbbi acıdan alakasını bilmiyorum ancak benim veterinerim kuru mama dışında gıdalara ara vermemi özellikle bu dönemde ıslak mama vermememi söyledi bu kızarıklar geçene kadar.
yaş mamalardaki bi madde galiba sebep olabiliyormuş bu hastalığa. teşekkür ederim yedirmiyorum ben de. geçti mi peki sizin

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
bizde sadece kızarıklık vardı; öyle ileri seviye birşey yoktu.

yaş mamayı 1 ay kestik %80i geçmişti. ondan kaynaklı mı yoksa geçeceği mi vardı da geçti bilemiyorum tabi :)