Kedim Kusuyor

dogu67

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuru mamayı yemiyor alışmıyor diye yaş mama aldim yaş mamayla kuru mamayi karistirip verdim yedi. Ama demin uyuyodu uyandı miyavladi kusmaya basladi kedim. Neden olmuş olabilir. Baya iştahli yediydi

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Eğer kedin yaş mamaya ya da içindeki bir bileşene karşı hassasiyeti varsa, bu da kusmaya sebep olabilir. Bazı kediler yeni bir mamaya alışırken mide sorunları yaşayabilir.

Bazı yaş mamalar yağ açısından zengin olabilir ve bu da kedinin midesine ağır gelebilir. Kuru mamayla karıştırıldığında sindirimi zorlaşabilir ve bu durum kusmaya neden olabilir.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştırmak bazen sindirim sorunlarına yol açabilir. Kedi alışık olmadığı bir yiyeceği çok fazla yediğinde mide hassasiyeti yaşanabilir.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştırmadan önce yaş mamayı azar azar vererek kedini yeni yiyeceğe alıştırabilirsin. Sindirim sistemi yavaş yavaş adapte olacaktır.

dogu67

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer kedin yaş mamaya ya da içindeki bir bileşene karşı hassasiyeti varsa, bu da kusmaya sebep olabilir. Bazı kediler yeni bir mamaya alışırken mide sorunları yaşayabilir.

Bazı yaş mamalar yağ açısından zengin olabilir ve bu da kedinin midesine ağır gelebilir. Kuru mamayla karıştırıldığında sindirimi zorlaşabilir ve bu durum kusmaya neden olabilir.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştırmak bazen sindirim sorunlarına yol açabilir. Kedi alışık olmadığı bir yiyeceği çok fazla yediğinde mide hassasiyeti yaşanabilir.

Yaş mama ile kuru mamayı karıştırmadan önce yaş mamayı azar azar vererek kedini yeni yiyeceğe alıştırabilirsin. Sindirim sistemi yavaş yavaş adapte olacaktır.
Balıklıydi bende attum onu baska yas mama kullandim kusmadı.
Kuru mamayı ıslatıyorum kuru mama veriyorum bu ara oyle kuru mamaya Alisti, arada içerse süt tozu

• Beğen
Tepkiler: BZC

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Aktif olarak yaş mama ile beslemek iyi birşey değil. normal şartlarda yaş mama sıvı kaybı yaşanan dönemler dışında verilmesine bile gerek olmayan bir ürün.

Yaş mamayı çok sevdikleri için karıştıdıgınız mamayı çiğnemeden yutmus ve kuru mama midesini rahatsız etmiş olabilir.