Kedim Dilini Çıkararak Nefes Alıyor

demir527

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba kedim 3-4-5 dk hiç yerinde durmadan çok hızlı hareket ettiği-yorulduğu zamanlar videodaki gibi dilini çıkartarak nefes alıyor.

Bu normal mi? Neyine baktırmalıyız bir tahmini olan var mı bu durumla ilgili. (sadece aşırı hareket edip hiç yerinde durmadığı zamanlar yapıyor)

demir527

Hayvansever
Kedi Dostu
Hareket etmesine örnek vermek gerekirse de bu şekilde 3-4-5 dk boyunca hic yerinde durmamaktan bahsediyorum. Kedim çok çok çok hareketli perdelere tırmanıyor, kapı açıldığı gibi evden çıkıp apartman içinde keşif vs yapıyor :) çözümü bu kedi evinde bulduk ama dilini çıkartması hakkinda bir yorum yaparsanız çok sevirim erken müdahale edelim yapılması gereken bir şey varsa.

• Beğen
Tepkiler: BZC

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Fazla yorulduğunda veya havaların sıcak olmasından dolayı olabilir. Ortam sıcaklığı nasıl? Hareketleri gayet güzel. Devam etmesi durumunda veteriner hekime sorabilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
yorgunluk kısmı daha mantıklı ancak aynı hareketi kedim paniklediği; korktugu ya da gerildiğinde de yapıyor.

fakat hareket sonrası bu kadar nefes nefese kalıyor ise bir akciger filmi gerekiyor gibi geldi bana; astım vs. de olabilir.

cakiyas

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim kedide aynen böyle. Şubat ayında gençlik hastalığını yendik. Temmuz sonu kısırlaştırma yaparken tüm testleri yaptılar bir şey çıkmadı ama tansiyon teşhisi kondu vitamin falan kullanmaya başladık.

Son düzenleme: